COM_EVENTLIST_EXPORT_ICS

Podujatie 

Názov podujatia:
Do Rakúska na Gippel
Dátum konania:
08.06.2019
Cieľ:
Gippel - Mürzstegerské Alpy
Kategória:
Pešia turistika

Popis

Trasa:

Kernhof – Waldhűttsattel – Kohlrőserlhűtte – Gippel – Gippel Tőrl – Zőgernitz – St. Aegyd am Neuwalde.

Náročnosť:

veľmi náročné, dĺžka:20 km; prevýšenie:1580 m; čas pochodu:8:30 h.

Zodpovedný vedúci:

Ing. Dušan Vakula, inštruktor I. triedy pešej turistiky

E-mail: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. alebo mobil: 0904 939 330.

UPOZORNENIE!  Každý účastník sa podujatia zúčastňuje na vlastnú zodpovednosť. Nezabudnite si vziať so sebou európsky zdravotný preukaz, občiansky preukaz. Odporúčame individuálne uzavrieť vhodné cestovné poistenie. Vyžaduje sa dobrý zdravotný stav a primeraná fyzická zdatnosť!

Cieľová oblasť

Cieľ:
Gippel

Popis

Mürzstegerské Alpy patria do skupiny východných Álp. Rozprestierajú sa na území spolkovej republiky Štajersko a Dolné Rakúsku. Najvyšším vrcholom je Hohe Veitsch (1981 m n.m.), ktorý leží v centrálnej časti tejto skupiny Álp, neďaleko pohoria Raxalpe. S pohorím susedia na severe Türnitzerské Alpy, na severovýchode Gutensteinské Alpy, na východe skupina Rax-Schneeberg, v juhovýchodnej časti Fischbacherské Alpy a na západe Hochschwab.

Kernhof je časťou obce St. Aegyd am Neuwalde. Nachádza sa asi 5 km južne od mesta St. Pölten, pod vrcholmi Goller a Gippel v Štajersku. Pravidelne v lete sa tu konajú divadelné predstavenia so zvieratami, hlavne s ťavami. Nachádza sa tu aj mimo zoo s kengurami, čínskym leopardom, bielym tigrom.

Kohlrőserlhűtte (1 440 m n.m.) sa nachádza na plošine Hofalm, medzi vrcholmi Goller a Gippel. Chata sa nachádza v peknom horskom prostredí v Mürzstegerských Alpách a ponúka pekné výhľady na okolité pohoria. Chata je sprístupnená iba cez víkendy, hlavne v letnej sezóne a ponúka možnosť občerstvenia.

Gippel (1 669 m n.m.) je vrchol nachádzajúci sa v Mürzstegerských Alpách v južnom Dolnom Rakúsku. Ide o pomerne výrazný vrchol pohoria, ktorý vo vrchnej časti tvorí dachsteinský vápenec. Na vrchole je osadený kríž. Gippel je vrchol viacerých tvárí. Pri pohľade z Kernhofu vyzerá jeho severná stena ako drsná trojtisícovka. Pri výstupe na vrchol je potrebné prekonať až 1100 výškových metrov. V ostrom kontraste 300 metrov vysokej skalnej steny tiahnúcej sa 3 km na východ je jeho južná strana, ktorú tvoria prevažne lúky. Vrchol ponúka krásne a ďaleké výhľady na vrcholy okolitých alpských pohorí Štajerska a Dolného Rakúska. Výstup na samotný vrchol je možné absolvovať chodníkom vedúcim vysokohorským terénom so zaistením so stúpačkami, oceľovými istiacimi lanami, potrebná je istota chôdze a odolnosť voči závratom.

St. Aegyd am Neuwalde (588 m n.m.) je obec nachádzajúca sa na úpätí Gollera a Gippela v Dolnom Rakúsku, na hranici so Štajerskom, asi 40 kilometrov južne od St. Pöltenu. Pokrýva hornú polovicu údolia Unrechttraisen v nadmorskej výške 500-600 m n.m. Územie obce pokrýva 184,56 km2, z toho 88 % územia tvoria lesy, a tým patrí medzi najviac zalesnené obce v Európe.

Dejiny tohto územia sú spojené s obdobím Keltov a neskôr Slovanov. V rímskych časoch bola oblasť časťou provincie Noricum. Historickú hodnotu má miestny kostol, ktorý bol postavený v období vrcholného stredoveku v rokoch 1254-71.

Najbližšie podujatia

  • Black Friday CAMP Outdoor Prievidza
  • CAMP Outdoor Prievidza

Kalendár podujatí

<<  Júl 2020  >>
 Po  Ut  St  Št  Pi  So  Ne 
    1  2  3  4
  6  7
20212223242526
2728293031