COM_EVENTLIST_EXPORT_ICS

Podujatie 

Názov podujatia:
Zimný výstup na Lysec
Dátum konania:
23.02.2019
Cieľ:
Lysec - Veľká Fatra
CATEGORIES:
Turistika na lyžiach, snežniciach , Pešia turistika

Popis

Trasa:

Chata Lysec - Lysec - Medzijarky - Kašová.

Zjazdové lyžovanie: Lyžiarske stredisko Jasenská dolina, prevádzková doba 08:00 - 18:00 h.

Náročnosť:

stredne náročné, dĺžka trasy: 10,2 km, prevýšenie: 841 m, čas pochodu: 4:15 h.

Zodpovedný vedúci:

Ján Mikula, inštruktor I. triedy pešej turistiky

e-mail: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. alebo mobil: 0918 598 785.

Cieľová oblasť

Cieľ:
Lysec

Popis

Jasenská dolina je lyžiarske stredisko, ktoré sa nachádza 2,5 km od obce Belá – Dulice vo Veľkej Fatre. V Jasenskej doline sú lyžiarom a snowboardistom k dispozícii dve lokality: Kašová a Lehota.

Kašová ponúka severné svahy vhodné pre menej náročných i pokročilejších lyžiarov, osvetlené a technicky zasnežované. Poskytuje ľahké až stredne ťažké terény. K dispozícií je 5 vlekov a 2,5 km technicky zasnežovaných zjazdoviek.

Lehota leží v strednej časti Jasenskej doliny, 1 km východne od Kašovej. Lyžiarske terény sú vhodné pre náročnejších lyžiarov. K dispozícií je lyžiarsky vlek a stredne ťažké zjazdovky o dĺžke 2,75 km.

Lysec (1 381 m.n.m.) je výrazný, mohutný trávnatý a z časti zalesnený masív nachádzajúci sa tesne nad hranicou lesa. Je to najvyšší vrch hrebeňa oddeľujúceho Jasenskú a Beliansku dolinu. Nachádza sa v pohorí Veľká Fatra nad tzv. Turčianskou záhradkou, mimo hlavného hrebeňa. Napriek tomu sa z vrcholu otvárajú nádherné výhľady prakticky na všetky smery a patria medzi najkrajšie, aké ponúka Veľká Fatra. Obdivovať možno výrazný Rákoň, hrebeň Nízkych Tatier od Prašivej až po Zámostskú hoľu a Chabenec, ďalej Skalku, Zvolen a Čierny kameň, ktorý susedí s mohutným hôľnatých vrcholom Ploská. Na západe sa tiahnu vrcholy pohoria Žiar a Strážovských vrchov a v diaľke možno vidieť vrcholky Veľkej Javoriny a Bielych Karpát.

Na vrchole sa týči rázcestník a schránka s vrcholovou knihou. Na jeho severných svahoch sa rozprestiera národná prírodná rezervácia rovnakého mena, ktorá sa vyznačuje zachovalými lesnými spoločenstvami s množstvom vzácnych druhov fauny a flóry.

Najbližšie podujatia

  • CAMP Outdoor Prievidza
  • Black Friday CAMP Outdoor Prievidza

Kalendár podujatí

<<  Júl 2020  >>
 Po  Ut  St  Št  Pi  So  Ne 
    1  2  3  4
  6  7
20212223242526
2728293031