Poistenie členov

Zaplatením za turistickú známku členovia klubu automaticky získajú celoročné cestovné poistenie.

Územná platnosť:
územie SR.

Platnosť poistenia:
od 1.4.2014. Poistná zmluva sa obnovuje každý rok.

Predmet poistenia:
- poistenie na technickú pomoc pri záchrannej akcii
- poistenie batožiny
- poistenie všeobecnej zodpovednosti za škodu
- úrazové poistenie.

Uplatnenie poistenia:
- pri turistických aktivitách, ako je pešia turistika, cykloturistika, lyžiarska turistika, vodná turistika, vysokohorská turistika a jazdecká turistika,
- pri pretekoch turistickej zdatnosti,
- pri značkovaní turistických chodníkov,
- pri všetkých bežných aktivitách (nevzťahuje sa výlučne na turistickú činnosť).

Poistenie nie je limitované na hromadné klubové podujatia zakotvené v kalendári turistických klubov, ani na pohyb po vyznačenom turistickom chodníku (nevzťahuje sa na pokuty za pohyb mimo vyznačeného chodníka v národnom parku).

Poistné krytie má aj poistná udalosť, ktorá nastane počas individuálnej turistiky, alebo bežných pracovných, či rodinných aktivít doma, v práci, v dopravnom prostriedku, a pod.

Cena poistenia:
1 EUR / rok pre každého člena bez rozdielu veku (zahrnutá do ceny členskej známky).

Bližšie pokyny nájdete na stránkach KST, prípadne TU.

 

V prípade vzniku poistenej udalosti je potrebné postupovať podľa pokynov uvedených na stránke KST (viď odkaz uvedený vyššie). Na stránke je uvedený zoznam poistených členov. V prípade chybných údajov kontaktujte predsedu klubu.

1024x768Ide o celoročné cestovné poistenie (CCP) pre územie SR, účinné od 1.4.2014 (do 31.3.2016), ktoré zahŕňa:- poistenie na technickú pomoc pri záchrannej akcii (zásah horskej služby)- poistenie batožiny- poistenie všeobecnej zodpovednosti za škodu- úrazové poistenie.CCP sa bude vzťahovať na členov KST- pri turistických aktivitách, čím sa rozumie  pešia turistika, cykloturistika, lyžiarska turistika, vodná turistika (vrátane splavovania riek), vysokohorská turistika (vrátane via ferrát) a jazdecká turistika,- zúčastňujúcich sa pretekov turistickej zdatnosti (pretekári, stavitelia tratí, rozhodcovia, organizátori)- vykonávajúcich v teréne značkovanie turistických chodníkov- pri všetkých bežných aktivitách (CCP nie je viazané výlučne na turistickú činnosť).  Na rozdiel od predchádzajúceho hromadného poistenia členov KST v poisťovni Kooperatíva,  nové CCP Union nie je limitované na hromadné klubové podujatia zakotvené v kalendári, ani na pohyb po vyznačenom turistickom chodníku (samozrejme, ak  sa bude v národnom parku pohybovať člen KST mimo vyznačeného chodníka a dostane za to pokutu, voči tomu ho poistka neochráni).  Dôležité je, že poistné krytie má aj poistná udalosť, ktorá nastane počas individuálnej turistiky, alebo bežných pracovných, či rodinných aktivít doma, v práci, v dopravnom prostriedku, a pod.Poistná zmluva je pripravená na podpis, po podpísaní (vo februári) bude zverejnená na webe KST. Cena poistenia =  1€/ročne pre každého člena bez rozdielu veku (vrátane seniorov 70 +) bola rozhodnutím valného zhromaždenia KST  (10.1.2015) zahrnutá do ceny členskej známky na rok 2015.Normal 0 21 false false false SK X-NONE X-NONE

Najbližšie podujatia

  • Black Friday CAMP Outdoor Prievidza
  • CAMP Outdoor Prievidza

Kalendár podujatí

<<  December 2018  >>
 Po  Ut  St  Št  Pi  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  9
101112131416
17181920212223
242527282930